Konkurs

OTOMOTO + PZM x FIA x PSPA – Najlepszy Młody Kierowca 2023

Witaj na stronie konkursu „OTOMOTO + PZM x FIA x PSPA – Najlepszy Młody Kierowca 2023”, w którym PZM wraz z FIA przyznają najpierw tytuł Najlepszego Młodego Kierowcy w Polsce, a następnie dwie osoby z polskiego finału pojadą do Austrii, aby rywalizować o miano najlepszego kierowcy FIA w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie.

Finał Best Young Driver za nami. Jak wypadli Polacy

Best Young Driver, czyli międzynarodowy finał konkursu OTOMOTO Najlepszy Młody Kierowca, za nami. Polskę reprezentowali Gabriela Mankiewicz i Andrzej Gut-Mostowy. Jak im poszło?

Przeczytaj więcej

Poznaliśmy zwycięzcę konkursu OTOMOTO Najlepszy Młody Kierowca 2023.

Do konkursu OTOMOTO Najlepszy Młody Kierowca 2023 przystąpiło niemal 1000 uczestników. Spośród nich wybrano 20 osób, które w minioną sobotę (9 września 2023 roku) stanęły do finałowych zmagań na Torze Poznań.Zwycięzcą został Andrzej Gut-Mostowy z Zakopanego. Drugie miejsce zajął Michał Brodzicki, a najlepszą w gronie Pań okazała się Gabriela Mankiewicz.

Przeczytaj więcej

OTOMOTO Najlepszy Młody Kierowca 2023: dziś poznamy zwycięzcę!

Dziś na Torze Poznań zmierzy się 20 finalistów wyłonionych spośród blisko 1000 uczestników eliminacji. Lecz na koniec dnia tylko jeden z nich będzie mógł chlubić się tytułem OTOMOTO Najlepszego Młodego Kierowcy 2023. OTOMOTO Najlepszy Młody Kierowca – to brzmi dumnie. Jednak co oznacza w praktyce? Jakie cechy powinna mieć taka osoba, jaką wiedzę zdobyć, jakie umiejętności opanować?

Przeczytaj więcej

Galeria zdjęć z edycji 2023

Masz pytania?

Napisz do nas!

social@pzpm.pl

Organizatorzy

Partner

Partner tytularny

Partnerzy medialni

Partnerzy

Najczęściej zadawane pytania

Sprawdź najpopularniejsze tematy

Organizatorem Konkursu „OTOMOTO + PZM + PSPA – Najlepszy Młody Kierowca 2023”, zwanego dalej „Konkursem” jest Polski Związek Motorowy wpisany do Krajowego Rejestru Sądowego – Rejestru Stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji publicznych zakładów opieki zdrowotnej prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000036662, NIP 521-033-48-79.

W Konkursie mogą brać udział wyłącznie osoby fizyczne (dalej „Uczestnicy”) w wieku 18-26 lat, tj. urodzone między 01/01/1997 a 21/08/2005, które w momencie udziału w Konkursie:

 • a. posiadają ważne, niezatrzymane, prawo jazdy kat. B;
 • b. nie posiadają punktów karnych na koncie osobistym prawa jazdy;
 • c. nie mają na swoim koncie żadnego przestępstwa drogowego, w tym w zawieszeniu;
 • d. nie są skazane i ścigane przez organy państwowe RP oraz międzynarodowe, w tym w zawieszeniu;
 • e. posiadają polskie obywatelstwo, dowód osobisty lub paszport;
 • f. nie zajęły miejsc 1., 2. lub 3. w poprzednich edycjach Konkursu;
 • g. zaakceptują wszystkie zgody i regulamin na stronie Konkursu. Ze względu na międzynarodowy charakter konkursu uczestnicy muszą posługiwać się językiem angielskim na poziomie komunikatywnym w mowie i piśmie.

Ze względu na międzynarodowy charakter konkursu uczestnicy muszą posługiwać się językiem angielskim na poziomie komunikatywnym w mowie i piśmie.

Pytania konkursowe w fazie eliminacji dotyczą zagadnień: przepisów ruchu drogowego, pierwszej pomocy przedmedycznej, największych zagrożeń bezpieczeństwa ruchu drogowego, ekojazdy oraz zachowania w sytuacjach krytycznych, a także działalności PZM, historii motoryzacji i czasów obecnych, historii i aktualnych wyników w motorsporcie, tj. sporcie motorowym.

Każdy uczestnik, może przystąpić do rywalizacji w fazie eliminacji tylko raz. Każde kolejne przystąpienie do etapu eliminacji będzie automatycznie skutkowało wykluczeniem z Konkursu.

Zwycięzcą konkursu w fazie eliminacji zostanie osoba, która udzieli jak najwięcej poprawnych odpowiedzi w teście na stronie konkursu w jak najszybszym czasie.

20 osób zakwalifikowanych do finału polskiego na Torze Poznań w Poznaniu rywalizować będzie w dwóch etapach, które składają się z:

 1. Części merytorycznej (czas trwania: do 60 min.). Zadaniem Uczestnika jest udzielenie odpowiedzi na 20 pytań konkursowych w specjalnym formularzu konkursowym.
 2. Części praktycznej:
  • zadanie 1: Pierwsza pomoc,
  • zadanie; 2: Jazda na precyzję;
  • zadanie 3: Jazda na trudnej nawierzchni;
  • zadanie 4: Awaria;
  • zadanie 5: Jazda slalomem.

Zwycięzca – najlepszy uczestnik polskiego finału konkursu – otrzymuje tytuł „Najlepszy Młody Kierowca” w Polsce oraz nagrody rzeczowe od sponsorów. Nagrodą dla najlepszego uczestnika jest również wyjazd i udział w finale światowym w Austrii w dniach 5-8 października na koszt organizatorów. W finale światowym wystąpi zwycięzca polskiego finału oraz najlepsza z Pań lub najmłodszy z uczestników, jeśli w finale zabraknie przedstawicielek płci pięknej. Jeśli zwycięzcą okaże się przedstawicielka płci pięknej, do Austrii pojedzie z nią najmłodszy uczestnik finału polskiego. Najlepsza osoba z eliminacji online, tj. która odpowie poprawnie na największą liczbę pytań w najkrótszym czasie otrzyma nagrodę w postaci wideorejestratora MIO wraz z upominkami rzeczowymi od sponsorów. Wszyscy uczestnicy finału polskiego w Poznaniu w dniu 9 września 2024 r. otrzymają nagrody rzeczowe od sponsorów konkursu.

Każda z zakwalifikowanych do polskiego finału w dniu 9 września 2023 r. w Poznaniu na Torze Poznań osób przyjeżdża do Poznania na własny koszt. Organizator zapewnia transport z Dworca Kolejowego w Poznaniu na Tor Poznań w dniu rozgrywania finału. Szczegóły zostaną wysłane uczestnikom finału drogą poczty elektronicznej i w postaci wiadomości tekstowej SMS.