Formalności i wzory dokumentów

Formalności związane z zakupem samochodu

dokumenty przy zakupie auta

Dokumenty, które musisz uzyskać od sprzedającego

Zakup używanego samochodu to poważna transakcja. Każdy kupujący powinien znać formalności, których należy dopełnić, by cały proces odbył się zgodnie z literą prawa. Pozwoli to uniknąć problemów w późniejszym czasie. Jakie dokumenty powinien przekazać Ci sprzedający wraz z kluczykami do Twojego nowego samochodu?

Przeczytaj więcej
umowa kupna-sprzedaży

Umowa kupna – sprzedaży samochodu

Oto specjalnie przygotowana umowa kupna-sprzedaży samochodu. Wzór gotowy do druku w pliku DOC lub PDF. Wydrukuj, podpisz i gotowe. Poza umową znajdziesz tutaj także poradnik, co musi się znaleźć w dobrej umowie, na co zwracać uwagę podpisując umowę oraz jakiej umowy nigdy nie podpisywać.

Przeczytaj więcej
karta pojazdu

Karta pojazdu – czy jest wymagana?

Karta pojazdu to tak naprawdę czerwona książeczka z najważniejszymi informacjami dot. pojazdu. Nie trzeba jej wozić ze sobą, czyli nie podlega kontroli podczas ruchu drogowego, co więcej przypisana jest do samochodu nie do właściciela. Czym jest karta pojazdu i dlaczego jej dni są policzone?

Przeczytaj więcej
formalności przy zakupie auta

Formalności urzędowe po zakupie samochodu – to musisz wiedzieć!

Zakup samochodu nie kończy się wraz z podpisaniem umowy kupna-sprzedaży i odebraniem kluczyków od dotychczasowego właściciela. Zanim zaczniesz się cieszyć z nowego auta, musisz dopełnić kilku formalności. Sprawdź, co należy zrobić po zakupie samochodu!

Przeczytaj więcej
rękojmia

Rękojmia i potencjalne spory ze sprzedającym

Wydaje się, że zakup samochodu to ruletka. Szczególnie używanego. Nowe samochody mają przecież gwarancję, a używane? Samochodu używane objęte są dwuletnią rękojmią za wady mechaniczne lub prawne. Czy to lepsze od gwarancji? Czym jest rękojmia, jakie daje prawa i jakie ma ograniczenia?

Przeczytaj więcej