Szukanie samochodu z OTOMOTO

Szukanie samochodu z OTOMOTO

Jak bezpiecznie kupić samochód na OTOMOTO

O co pytać przy zakupie auta

O co pytać przy zakupie auta używanego?

Zakup używanego samochodu może być czasochłonny i stresujący. Dobre przygotowanie do rozmowy ze sprzedającym i zwrócenie uwagi na kilka istotnych aspektów podczas kontaktu telefonicznego i oględzin wybranego modelu zdecydowanie ułatwią Ci podjęcie ostatecznej decyzji.

Przeczytaj więcej
Jak sprawdzić samochód przed kupnem

Jak sprawdzić samochód przed kupnem?

Kupując samochód używany, warto sprawdzić go pod względem nie tylko mechanicznym, ale również formalnym. Historia pojazdu może wiele powiedzieć o jego stanie, a jej weryfikacja powinna być pierwszym krokiem do zakupu auta – w ten sposób możemy dowiedzieć się m.in. nie tylko czy interesujący nas samochodów jest kradziony, ale również jaki jest jego przebieg czy ilu miał właścicieli. Co jeszcze warto sprawdzić przed zakupem

Przeczytaj więcej
CEPIK

Centralana Ewidencja Pojazdów i Kierowców (CEPiK) – czym jest i jak z niej korzystać

CEPiK to źródło kompleksowej informacji o pojazdach mechanicznych i kierowcach. Choć początkowo jego celem było przeciwdziałanie niepokojącym zjawiskom związanym ze sprzedażą samochodów używanych, dziś to narzędzie wykorzystywane jest w wielu sytuacjach zarówno przez osoby prywatne, jak i instytucje. Sprawdź, czym jest CEPiK i jakie informacje pozwala pozyskać.

Przeczytaj więcej
historia pojazdu po vin

Jak sprawdzić historię pojazdu? Sprawdzenia auta po VIN

Przymierzasz się do zakupu używanego samochodu? Zadbaj o to, by transakcja była maksymalnie bezpieczna. Pierwszym krokiem powinno być sprawdzenie historii pojazdu. Do Twojej dyspozycji pozostaje kilka narzędzi, które pomogą Ci zweryfikować informacje znalezione w ogłoszeniu. Jak sprawdzić historię samochodu po numerze VIN?

Przeczytaj więcej
Na co zwrócić uwagę przy zakupie auta

Na co zwrócić uwagę przy zakupie auta? 10 najważniejszych rzeczy do sprawdzenia

Planujesz kupno samochodu używanego? Sprawdź w nim dosłownie wszystko. Nie wierz sprzedawcy na słowo, nie daj się nabrać na ckliwe historyjki. Bądź psychologiem i detektywem, czytaj w jego oczach, rozszyfruj jego miny. Dokładne oględziny przed podjęciem decyzji to mniejsze ryzyko, że dasz się nabrać nieuczciwemu sprzedawcy i kupisz auto, które okaże się skarbonką bez dna.

Przeczytaj więcej
Przebieg samochodu

Jak sprawdzić przebieg auta? Jak rozpoznać cofnięty licznik?

Przed zakupem samochodu używanego niezwykle istotne jest dokładne sprawdzenie jego historii, w tym przede wszystkim przebiegu samochodu. Cofnięty licznik jest jednym z najczęstszych oszustw stosowanych przy sprzedaży pojazdów, mimo iż za tego typu fałszerstwo grozi kara od 3 miesięcy do nawet 5 lat więzienia.

Przeczytaj więcej
OTOMOTO KLIK

OTOMOTO Klik – bezpieczny zakup samochodu używanego

Jeśli jesteś w trakcie polowania na używane auto, prawdopodobnie najistotniejszą kwestią dla Ciebie jest pewność co do stanu technicznego pojazdu. Samodzielny zakup od indywidualnego sprzedającego wiąże się z koniecznością poświęcenia dodatkowego czasu na weryfikację informacji podanych w ofercie.

Przeczytaj więcej