2 kwietnia 2024

Poznań Motor Show: odwiedź najważniejsze targi motoryzacyjne w naszej części świata

Poznań Motor Show 2023
Źródło: Poznań Motor Show

Targi Poznań Motor Show 2024 zaczynają się już 4, a potrwają do 7 kwietnia (od czwartku do niedzieli). Jakie atrakcje przygotowano dla zwiedzających?

Poznańskie targi to najważniejsze wydarzenie motoryzacyjne w Europie Środkowo-Wschodniej. Impreza cieszy się ugruntowaną renomą, od lat przyciągając dziesiątki tysięcy fanów motoryzacji. Również w tym roku widzowie będą mieli co oglądać – na miejscu czeka na nich ponad sto marek i wystawców. OTOMOTO jest głównym sponsorem tej wyjątkowej imprezy.

Samochody na Poznań Motor Show 2024

Jeśli tegoroczna edycja utrzyma trendy z minionych lat, to największą popularnością wśród zwiedzających powinna cieszyć się ekspozycja samochodów nowych. Tym bardziej że w tej części targów znajdzie się kilkoro debiutantów.

Wśród nich wymienić można Teslę, która zaprezentuje przed poznańską publicznością swoje najważniejsze modele: S, 3, X i Y. Ponadto Amerykanie pochwalą się rozwiązaniami z zakresu infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych: zarówno tych ogólnodostępnych, jak i tych przeznaczonych do użytku domowego.

Po drugiej stronie skali wrażeń sytuują się dwie inne marki zza Wielkiej Wody: Dodge oraz RAM. Do Poznania przywiozą one 8 wyjątkowych modeli, wśród których na szczególną uwagę zasługuje Dodge Viper GTC SRT Time Atack II. To jeden z zaledwie 33 wyprodukowano egzemplarzy tej wersji kultowego Vipera.

Tak się jednak składa, że amerykańscy producenci będą musieli walczyć o uwagę widzów z pojazdami z paszportem konkurencyjnego mocarstwa. Na Poznań Motor Show 2024 nie zabraknie bowiem i chińskich producentów. Państwo Środka reprezentować będą takie marki, jak BAIC, MG czy Maxus.

Oprócz tego na zwiedzających czeka również szerokie spektrum modeli wyprodukowanych przez firmy, których wytwory wpisały się już na dobre w krajobraz polskich ulic. Renault Scenic E-Tech, Kia EV9 czy Mazda CX-60 to tylko kilka przykładów.

Jednak czym byłyby targi motoryzacyjne bez samochodów marzeń? W stolicy Wielkopolski zobaczyć będzie można również i takie auta. Wśród nich znajdą się m.in.: Mercedes-Benz SLR McLaren, Porsche 911 GT2 RS czy Aston Martin DB12 Volante, który w Poznaniu będzie miał swoją polską premierę.

Jednym śladem

Samochody to niejedyna atrakcja Poznań Motor Show 2024. W trakcie imprezy prezentowane będą również motocykle. Początek sezonu zawsze wiąże się ze wzmożoną adrenaliną, a emocje zwiedzających podkręcą takie jednoślady jak np. Kawasaki H2R czy Honda CB500.

Oczywiście to jeszcze nie koniec. Oprócz szeregu innych jednośladów, na targach będzie można również odwiedzić strefę detailingu z bogatą ofertą sprzętów i akcesoriów przydatnych w pielęgnowaniu własnych czterech kółek.

I tak jak trudno wybrać najciekawsze z prezentowanych aut czy motocykli, tak również nie sposób wskazać jednego z szeregu interesujących wydarzeń, które będą towarzyszyć poznańskiej imprezie. Wśród nich wymienić można finały XIII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników, pokazy driftu czy szkolenie na żywo z oklejania samochodu w technologii PPF.

OTOMOTO, jako główny sponsor Poznań Motor Show 2024, również przygotowało specjalne stoisko dostępne dla wszystkich odwiedzających imprezę. Zwiedzający mogą liczyć na szereg atrakcji, które przygotowaliśmy specjalnie z myślą o miłośnikach motoryzacji.

Wszystkiego o Poznań Motor Show 2024 dowiesz się TUTAJ.