3 grudnia 2020

Sprzedaż auta w czasie pandemii. Zabłyśnij nagraniem wideo

Pandemia koronawirusa sprawiła, że zupełnie inaczej postrzegamy proces zakupu i sprzedaży samochodu. Niektórzy odłożyli go na później, ale dane OTOMOTO wskazują, że popyt znacznie przerasta podaż. Zasady bezpieczeństwa i społecznego dystansu zachęcają do tego, by zainteresowani kupnem weryfikowali pojazdy zdalnie. Najlepiej? Przez internet. Sprawdź nasz poradnik jak powinna wyglądać sprzedaż auta w czasie pandemii.

Wyróżnij się nagraniem wideo

Nie jest tajemnicą, że coraz mniej czytamy, a coraz więcej oglądamy. Wideo stało się powszechne, twórców tego formatu nie brakuje, a poziom produkcji podnosi się niemalże z dnia na dzień. Podobnie jest na rynku samochodów używanych, na który (jak wszędzie indziej, ma się rozumieć) szturmem weszły smartfony i wykorzystywane są choćby do wideo-prezentacji.

Sprzedajesz samochód w czasie pandemii? Nagraj krótkie wideo swoim smartfonem i dodaj do ogłoszenia

Sprzedajesz samochód w czasie pandemii? Nagraj krótkie wideo swoim smartfonem i dodaj do ogłoszenia

Materiały audiowizualne do ogłoszeń w OTOMOTO można dodawać już od dawna. Zdecydowanie największą popularność zyskały jednak w okresie pierwszego szczytu zachorowań na COVID-19 w Polsce, wiosną 2020 roku. Co ciekawe, w czasie pierwszego lockdownu spowodowanego pandemią, operator serwisu wideo-prezentację przesunął na pierwsze miejsce w galerii.

Profesjonalna sprzedaż auta, także w czasie pandemii. Podstawowe narzędzia

Prezentacja w formie wideo jest już powszechna, ale wciąż pozostaje domeną profesjonalnych sprzedających. Warto jednak z niej korzystać również wtedy, gdy wystawiasz ogłoszenie jako prywatny sprzedający, bo podnosisz jego atrakcyjność. Na wideo pojazd nie tylko widać, ale można też usłyszeć, choćby pracę silnika. A to dodatkowy argument, by przekonać potencjalnego klienta.

Do nagrania dobrego wystarczy smartfon. Pamiętaj jednak, by wyczyścić obiektyw przed rozpoczęciem nagrania

Do nagrania potrzebujesz tylko smartfona. Oczywiście, możesz użyć aparatu fotograficznego z opcją zapisu wideo. Pokaż samochód z zewnątrz, opowiedz o jego atutach, zajrzyj do środka, pokaż deskę rozdzielczą, potwierdź przebieg auta, odpal silnik. Pozwól odsłuchać dźwięk jaki wydaje podczas pracy. Wiele zależy od Twojej inwencji. My podpowiadamy jak to zrobić… również w formie wideo. Zajrzyj do naszego materiału wideo.

Czytaj więcej:

Rejestracja samochodu – kok po kroku.

Gdzie najlepiej umyć samochód?

Czy zakup auta elektrycznego się opłaca?