24 listopada 2020

Zakup samochodu w czasie pandemii cz. 1

Portrait of a crowdsource taxi driver wearing a facemask while driving a couple of customers during the COVID-19 pandemic
Poszukiwanie nowego samochodu to zawsze wyzwanie. Ale bez obaw, niejeden kupujący już mu przecież podołał. Aby ułatwić ten proces warto zastosować się do kilku podpowiedzi i przede wszystkim dobrze przemyśleć „za i przeciw” przed podjęciem ostatecznej decyzji. Zakup samochodu w czasie pandemii? Też da się zrobić!

Zanim ruszysz się z domu warto przeczesać internet. Zachęcamy do tego by rozpocząć przygotowania i poszukiwania zasiadając przed komputerem, telefonem, czy tabletem. Szukaj, sprawdzaj, kontaktuj się ze sprzedawcami. Pytaj i weryfikuj odpowiedzi. Sprawdź, jak wiele możesz zrobić nie ruszając się z fotela.

Wcale nie musisz się ruszać z kanapy, żeby znaleźć auto spełniające Twoje oczekiwania. Zakup samochodu możesz mieć pod kontrolą

Wiesz, jakiego samochodu szukasz?

Proces zakupu auta zaczyna się na długo przed podjęciem decyzji o poszukiwaniu i rozgrywa się w naszych głowach. Kiedy przychodzi już do działania, na początku warto dokładnie sprecyzować oczekiwania. Pomogą w tym zaawansowane filtry, dzięki którym nie wybierając marki i modelu, można znaleźć wiele ciekawych propozycji odpowiadających na nasze potrzeby.

Zakup samochodu – z tych filtrów korzystają internauci

Zdecydowana większość poszukujących wie dokładnie jakiego samochodu poszukuje. Najczęściej wybierane filtry w OTOMOTO to marka, model i cena. Serwis daje też możliwość skorzystania z podpowiedzi dotyczących typu pojazdu (np. auto miejskie, kombi, SUV), czy wyboru sprzedawców oferujących różne formy finansowania samochodów. Możesz także skorzystać z finansowania na OTOMOTO.

Warto już na starcie poszukiwań odhaczyć filtr “Pokaż oferty z numerem VIN”. W ten sposób łatwiej będziesz w stanie samodzielnie zweryfikować historię oglądanego pojazdu.

Nie rób notatek, korzystaj z narzędzi

Gdy znajdziesz pojazd, który wpadł Ci w oko, dodaj go do do listy obserwowanych. Ułatwi to odnalezienie ogłoszenia w przyszłości, bez problemu znajdziesz kontakt do Sprzedającego. Dzięki temu na bieżąco możesz też śledzić wszystkie zmiany w ogłoszeniu.

Pamiętaj, że gdy Twoja lista poszukiwań jest już zawężona i masz przed sobą kilka lub kilkanaście ofert, warto poświęcić trochę czasu na wstępną weryfikację pojazdów. O niej przeczytasz tutaj >>>