27 listopada 2020

Zakup auta w czasie pandemii cz. 3

Setki ogłoszeń przesianych i wiesz, że to już nastąpił ten moment. Moment na oględziny i ewentualny zakup auta. Masz pewność, że jesteś w posiadaniu pełnej wiedzy o pojeździe, który chcesz kupić? Czas zatem go obejrzeć. Na tym etapie weź jednak pod uwagę jeszcze kilka istotnych kroków, bo w czasie pandemii nic nie jest takie samo jak kiedyś.

Umów się na spotkanie

Przede wszystkim skontaktuj się ze sprzedawcą i umów się na wizytę na dokładną godzinę. Mimo, że lockdown się zakończył, ma to ogromne znaczenie! Wielu dealerów, w tym również samochodów używanych, wprowadziło nowe zasady, by zwiększyć bezpieczeństwo i zadbać o zdrowie klientów, swoich pracowników i swoje własne. A i indywidualni sprzedający nie powinni też czekać w nieskończoność, bo na oględziny zaplanowałeś całą sobotę.

poszukiwanie i zakup auta w czasie pandemii

Wygląda na to, że zbliża się moment na zakup auta. Zadzwoń do sprzedającego i omów szczegóły oględzin.

Poza tym nie zapominaj, że obowiązują zasady zachowania bezpiecznego dystansu. Dlatego już trakcie rozmowy telefonicznej ustal szczegóły jazdy próbnej. Zazwyczaj sprzedający bierze w niej udział, jednak nie można wykluczyć innego rozwiązania. Chcesz by ewentualny zakup auta przebiegał bez niepotrzebnych nerwów? Mów otwarcie o swoich potrzebach, by uniknąć niepotrzebnych nieporozumień. Zrób to już teraz.

Zakup auta – zasady bezpieczeństwa

Nie obawiaj się zapytać sprzedającego o to, czy dezynfekuje pojazdy pomiędzy kolejnymi umówionymi jazdami próbnymi. Wielu dealerów dziś deklaruje już takie działania. Jeśli nadal nie masz pewności, zawsze możesz otworzyć wszystkie drzwi pojazdu na kilka minut. Przetrzyj kierownicę, dźwignię skrzyni biegów, centralny panel sterowania oraz klamki i inne uchwyty, które możesz dotknąć w trakcie jazdy.

Na oględziny zabierz koniecznie maseczkę. Niby to błahostka, która nikogo już nie dziwi, ale po co nerwowo szukać na ostatnią chwilę sklepu lub apteki? Zachowaj bezpieczną odległość od drugiej osoby. Unikaj kontaktu bezpośredniego, uścisk dłoni nie jest “must have” i każdy to zrozumie.

Jeśli masz wątpliwości co do swojego stanu zdrowia, wstrzymaj się z decyzją o wyjeździe lub po prostu przełóż spotkanie. Nawet na ostatnią chwilę. Dobry sprzedawca zrozumie sytuację i bez problemu przystanie na nowy, dogodny termin.