Strona główna / Rankingi / TOP 5 samochodów 2020 roku

TOP 5 samochodów 2020 roku

Łukasz Borowicz

8 min. czytania
00:00
00:00

Pora na podsumowanie 2020 roku! Jakie samochody cieszyły się największą popularnością wśród użytkowników OTOMOTO? W tym rankingu pojawią się modele najczęściej wyszukiwane w ubiegłym roku. Jesteś ciekawy, jakie samochody znalazły się na liście? Sprawdź TOP 5 samochodów 2020.

5. Audi A6

Na piątym miejscu naszej listy znalazło się Audi A6 C6, produkowane w latach 2004-2011. Spora limuzyna o dość stonowanym wyglądzie zdecydowanie może przypaść do gustu, wszystkim, którzy nie chcą rzucać się w oczy. Podobać może się także wnętrze, które jest nie tylko dobrze wykończone, ale powinno być również bogato wyposażone.

Audi A6 C6 na ulicy
Audi A6 C6 to jeden z najczęściej poszukiwanych samochodów na OTOMOTO od lat.

Najważniejszym elementem auta jest jednak jego serce, a w tej kwestii także możemy spodziewać się ciekawych rozwiązań. Szeroka gama silnikowa zawiera w sobie zarówno klasyczne, proste i niezawodne jednostki (np. 2.4 l. V6), jak i bardziej nowoczesne silniki TFSI. Dobra wiadomość dla fanów emocjonującej jazdy jest taka, że nawet najsłabszy silnik benzynowy Audi A6 C6 pozwala rozpędzić się do setki w 9,2 sekundy.  

Najmocniejsza? W 5,2 sekundy, ale potrzebna jest do tego wersja RS z silnikiem V10 o mocy 430 KM.

Zobacz ogłoszenia Audi A6 C6 na OTOMOTO >>>

4. Volkswagen Golf VI

Popularny Golf ma wielu fanów, więc jego obecność na czwartym miejscu w rankingu nie powinna być zaskoczeniem. Tak samo nie powinno nikogo dziwić to, że w kolejnych generacjach jego wygląd zmieniał się bardzo nieznacznie. Jednak szósta generacja auta produkowanego w latach 2008 – 2016 jest szczególna. Dlaczego? Bo jako jedna z niewielu kolejnych, pojawiał się znacznie szybciej niż planowano. I to aż o dwa lata, co w świecie motoryzacji oznacza ta naprawdę przeskok o jedną generację. 

Wyniki sprzedaży piątej generacji popularnego Golfa nie zadowalały producenta i to od samego wejścia na rynek w 2003 roku. Zdaniem klientów był nijaki, mało nowoczesny – słowem nie spełniał ich oczekiwań. Volkswagen szybko wziął się do roboty i poprawił to, co należało poprawić. Oczywiście nie stworzył auta od nowa, a jedynie zmodernizował  piątą generacją Golfa. Jednak i tak w stosunku do poprzednika jedynie płyta podłogowa i dach zostały nienaruszone. Wszystkie pozostałe elementy przeprojektowano lub zmodyfikowano. 

To sprawiło, że Golf VI jest naprawdę dopracowany, a liczba różnego rodzaju wersji i odmian bardzo bogata. W 2009 auto zdobyło tytuł World Car of The Year, a w kolejnych latach na rynku debiutowały coraz to mocniejsze wcielania auta. Tą najbardziej ekstremalną była wersja R z dwulitrowym silnikiem R2 ( ten sam co w wersji GTI) podkręconym aż do 271 KM. Pozwalało to osiągnąć przyspieszenie do setki w 5,7 sekundy. 

VW Golf VI: lata produkcji 2008-2012
Szósta generacja VW Golfa wyraźnie różniła się od poprzednich dwóch, niemal bliźniaczych edycji.

Zobacz ogłoszenia sprzedaży VW Golf 6. generacji na OTOMOTO >>>

3. BMW Seria 5 E60

Ten model był przełomowy pod względem wyglądu i stanowił nie lada zaskoczenie dla wielu fanów marki. Nie sposób jednak odmówić mu wielu zalet – nic więc dziwnego, że trafił na trzecie miejsce wśród najczęściej wyszukiwanych aut. 

Na uwagę zasługują tu ciekawe rozwiązania techniczne, przestrzeń gwarantująca komfort jazdy, wysoka jakość wykończenia oraz, oczywiście, mocne silniki. Podobnie jak w przypadku Audi A6, pod maską BMW E60 można znaleźć zarówno starsze i mniej skomplikowane jednostki, jak i silniki bardziej nowoczesne i zaawansowane technologicznie. 

BMW Seria 6 (E60)
Niezwykle wygodny i przestronny, a przy tym najczęściej bardzo przyzwoicie wyposażony. BMW Seria 5 (E60) nadal prezentuje się efektownie.

2. Audi A4

Na drugim pod względem popularności miejscu znalazło się Audi A4. Jego wygląd jest elegancki i, choć prezentuje się trochę zachowawczo, bez wątpienia nie brakuje mu ciekawych elementów. Użytkownik może liczyć tu na wysoką jakość wykończenia, bogate wyposażenie właściwe dla marki premium oraz mocne silniki. 

Audi A4 słynie też ze swoich doskonałych właściwości jezdnych. W tym modelu można znaleźć też rewelacyjny napęd na cztery koła Quattro, który w połączeniu z dużą mocą silnika, potrafi na śliskiej nawierzchni zdziałać cuda. 

Audi A4 B8 na poboczu, stan Oregon, USA.

Zobacz ogłoszenia sprzedaży Audi A4 B8 na OTOMOTO >>>

1. BMW Seria 3 E90

Na pierwsze miejsce rankingu trafił samochód bardzo elegancki, ale jednocześnie z charakterem – BMW Seria 3 E90. Nie po raz pierwszy „beemka” znalazła się w czołówce najpopularniejszych aut na OTOMOTO. Doceniany jest też w innych rankingach – m.in. został utytułowany „światowym samochodem roku” w 2006.

Co wpływa na popularność tego modelu? Oprócz atrakcyjnego wyglądu i rewelacyjnych właściwości jezdnych, znaczenie z pewnością ma szeroka gama silników i opcji. E90 można spotkać w czterech wersjach nadwozia: sedan, coupe, cabrio oraz kombi. Pod względem urozmaicenia nie zawodzi też paleta silnikowa, w której znajdziemy zarówno słabsze benzyny, rozsądne Diesle, jak i bardzo mocne wykręcone silniki z plakietką M. 

Moc jednostek w gamie zaczyna się od 120, a kończy na 420 KM. Jednocześnie koszty zakupu i utrzymania tego auta są niższe niż w przypadku Serii 5, więc nic dziwnego, że to auto cieszy się też większą popularnością. 

Używane samochody

Zobaczy oferty sprzedaży BMW Seria 3 E90 na OTOMOTO >>>

Ranking TOP 5 samochodów 2020 roku został silnie zdominowany przez niemieckie marki. A jak prezentują się wyniki w innych kategoriach? Tego możesz dowiedzieć się, pobierając pełny raport OTOMOTO.