9 sierpnia 2021

Sportowe samochody do 70 tys. złotych

Czym charakteryzują się sportowe auta? Tradycyjnie utarło się, że tego typu samochody muszą mieć potężny silnik, dużą moc, olbrzymie koła i głośny wydech. Czasami znajdziemy w nich nadwozie w stylu coupe oraz obowiązkowo zawieszenie stworzone do szybkiej i precyzyjnej jazdy. W naszym zestawieniu pojawiły się wyłącznie auta, które w zależności od umiejętności, pozwolą wykręcić na torze całkiem niezły czas. Na potrzeby poszukiwań przyjęliśmy, że nasza fura musi nieć przynajmniej 200 KM mocy. Oto najlepsze samochody sportowe do 70 tys. złotych!

Mini Cooper S

O Mini mówi się, że to samochód legenda. Dla Brytyjczyków jest on tym, czym dla Polaków mały, kochany i niepozbawiony wad Maluch. Mini przez lata doczekał się wielu modyfikacji oraz odmian silnikowych, a najmocniejszą z nich jest John Cooper Works.

Wskrzeszony przez BMW Mini Cooper S drugiej generacji jest zupełnie innym autem. Jest większe, bardziej przestronne i co najważniejsze szybkie. Może nie wygląda zbyt drapieżnie, ale nadal jest to auto z charakterem. Prowadzi się rewelacyjnie, jak mały gokart. Jest sztywny, zwarty i precyzyjny. Wszystko dzięki małej masie i niskiemu zawieszeniu. 

Technologia BMW sprawiła, że we współczesnym Mini można znaleźć sporo wspólnych rozwiązań. Na naszą listę trafił egzemplarz z silnikiem benzynowym 2.0 l o mocy 231 KM. Pozwala on rozpędzić auto do setki w 6,3 sekundy i osiągnąć prędkość maksymalną 240 km/h. 

Samochód sportowy do 70 tys. Mini Cooper S

BMW Seria 2 228i

Skoro już wspomnieliśmy o bawarskim koncernie, to na naszą listę obowiązkowo musiał wlecieć BMW Seria 2 228i. Produkowany w latach 2014-2016, BMW Seria 2 został zaprezentowany na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Detroit.

Wybrany przez nas egzemplarz minimalnie wykracza poza założony budżet, ale stanowi świetny dowód na to, że w BMW na uwagę zasługują nie tylko 6-cylindrowe rzędówki. Postawiliśmy na silnik 2.0 l turbo o mocy 245 KM, który daje radę. I to jak! Do setki potrzebuje zaledwie 5,8 sekundy i pozwala rozwinąć prędkość do 250 km/h. Automatyczna skrzynia biegów i napęd na cztery koła są jego dużymi atutami, choć miłośnicy torowej jazdy pewnie chętniej wybraliby coś z napędem wyłącznie na tylne koła. 

Samochód sportowy do 70 tys. BMW Seria 2 228i

Nissan 370Z

Wielu fanów motoryzacji – nawet tych bez prawa jazdy – siedziało za kierownicą tego auta. Przynajmniej wirtualnie. Nissan 370Z znany jest przecież z gry „Need for Speed” oraz z serii filmów „Szybcy i wściekli”. Obok 370Z nie da się przejść obojętnie!

Egzemplarz, który trafił do naszego rankingu, ma silnik o pojemności 3.7 l V6 i mocy 328 KM, automatyczną skrzynię biegów i napęd na tylne koła. Do setki rozpędza się w 5,3 sekundy, a jego prędkość maksymalna to 250 km/h. Jeśli dla kogoś to dalej za mało, to warto wybrać wersję Nismo.

Samochód sportowy do 70 tys. Nissan 370z

Subaru BRZ

Niezbyt popularny na polskich drogach Subaru BRZ to bliźniaczy model Toyoty GT86. Auto ma mocne rysy oraz świetny design, a przy tym jest nieco tańsze od poprzedników pojawiających się w tym zestawieniu. To 2-drzwiowe coupe z nisko położonym środkiem ciężkości, napędem na tył i świetnymi właściwościami jezdnymi. Dodatkowo jest to doskonały samochód dla osób zainteresowanych zabawą w tuning, jazdę na torze oraz dla tych, którzy stawiają pierwsze kroki w motorsporcie. Części zamienne są stosunkowo tanie. Dodatkowo ich różnorodność jest olbrzymia, a konstrukcja samego auta dość prosta i bezawaryjna.

Naszą uwagę przyciągnął egzemplarz z silnikiem typu boxer o pojemności 2.0 l i mocy 200 KM. Do setki BRZ rozpędza się w 7,6 sekundy, a jego prędkość maksymalna to 230 km/h. Może osiągi Subaru BRZ, na tle innych sportowych samochodów w tym zestawieniu, nie są zbyt imponujące, ale auto ma wiele innych zalet, ze wspomnianą bogatą listą części tuningowych na czele.

Samochód sportowy do 70 tys. Subaru BRZ

Renault Megane RS

Biorąc pod uwagę fabryczne parametry, jest to auto, które osiąga najwyższą prędkość maksymalną spośród wszystkich wymienionych w tym rankingu – 254 km/h. Aby rozpędzić się do setki, Renault Megane RS potrzebuje 6 sekund. Dodatkowo ten bardzo sztywny hot-hatch wyróżnia się na tle innych aut korzystną ceną. 

Na naszą listę trafił egzemplarz z silnikiem 2.0 l turbo o mocy 265 KM. W zależności od rocznika, moc mogła być wyższa o całe 10 KM. 

Jeśli myślicie, że Megane RS to jedynie atrakcyjniej opakowane zwykłe Megane, jesteście w błędzie. Modyfikacji jest tutaj naprawdę sporo. Oprócz elementów wizualnych, zmieniony został układ hamulcowy, zawieszenie, wydech, a także pojawił się napęd na cztery koła.

Samochód sportowy do 70 tys. Renault Megane RS

Audi TT S

Do zestawienia interesujących, sportowych aut do 70 tys. złotych pasowałoby wiele modeli z grupy Volkswagena. My postawiliśmy tym razem na Audi TT w wersji S. Pod maską tego niewielkiego i stosunkowo lekkiego coupe znajduje się silnik benzynowy 2.0 l, który potrafi wykrzesać aż 272 KM. Dzięki temu Audi przyśpiesza do setki w ok. 5,2 sekundy! Świetny napęd na cztery koła, unikalna sylwetka i silniki podatne na tuning sprawiają, że ten model może sprawić właścicielowi naprawdę bardzo dużo radości.

Dodatkowo Audi TT S jest bardzo wygodnym samochodem do jazdy na co dzień, co dodatkowo zwiększa jego walory użytkowe. 

Samochód sportowy Audi TT SMercedes C350

Na deser auto z charakterystyczną gwiazdą z przodu maski. Mercedes C350 pokazuje, że sportowe auto mimo wszystko może mieć w sobie odrobinę elegancji. To bardzo zgrabny samochód, należący do popularnej Klasy C, obecnej na rynku od 1993 roku. Produkowany od 2007 roku, Mercedes C350 jest do tej pory uważany za jeden z najbardziej niezawodnych samochodów tej serii. Mimo dość ekskluzywnego, w oczach wielu, wyglądu nie dajcie się zwieść, gdyż to auto ma w sobie naprawdę wiele z rasowej sportowej maszyny.

Nasz wybór padł na egzemplarz z silnikiem 3.5 l V6 o mocy 306 KM. Jego prędkość maksymalna to 250 km/h, a do setki rozpędza się w 6 sekund.

Sportowe auto Mercedes-Benz C350