Renault Megane
00:00
00:00

Łukasz Borowicz

7 stycznia 2021

Renault Megane III – udany kompakt w dobrej cenie

Renault Megane III to auto, które oferuje naprawdę szerokie możliwości. Jest dostępne w wielu wersjach nadwoziowych i wielu odmianach silnikowych. Można kupić Megane jako 3- lub 5-drzwiowego hatchbacka, w wersji grandtour (czyli kombi), a także jako cabrio ze sztywnym dachem, dzięki czemu można łatwo zamienić je w coupe. Jest też rzecz jasna wersja sedan. 

Model produkowany od 2008 do 2015 roku z jednej strony stał się popularnym autem flotowym, z drugiej zaspokajał także gusta rządnych mocnych wrażeń kierowców. Wystarczyło wybrać wersję RS Trophy.

Dostępne silniki

Różnorodność Renault Megane można zauważyć także w wyborze silników, bo liczba jednostek dostępnych w tym modelu jest naprawdę spora. Zwolennicy silników benzynowych mają do wyboru:

  • wolnossący silnik o pojemności 1.6 l i mocy 100 lub 110 KM – trwały, prosty i dobry we współpracy z LPG,
  • wolnossący silnik o pojemności 2.0 l o mocy 140 KM –trwały i nieskomplikowany jak jego poprzednik, ale dostępny tylko w połączeniu z bezstopniową skrzynią CVT,
  • 1.4 l TCe o mocy 140 KM – jednostka z tradycyjnym wtryskiem (z opcją założenia LPG) oraz doładowaniem; świetnie łączy przyjemność jazdy z oszczędnością
  • 1.2 l TCe o mocy 130 KM, z wtryskiem bezpośrednim
  • 2.0 l TCe o mocy od 180 do 275 KM, gdzie jednostki o mocy 250-275 KM były zarezerwowane dla wersji coupe

Renault Megane III posiada też spory wybór silników diesla:

  • 1.5 l dCi o mocy 85, 90, 95 i 110 KM
  • 1.6 l dCi o mocy 130 KM
  • 1.9 l dCi o mocy 130 KM
  • 2.0 l dCi o mocy 160 KM

Wybór jest nie tylko szeroki, ale także bezpieczny. Praktycznie każdy silnik odpowiednio traktowany będzie służył długo i bezawaryjnie. Jednak na największą uwagę zasługują bardzo dopracowane jednostki 1.6 l lub 2.0 l dCi.

Trzecia generacja Renault Megane dostępna była w wielu wersjach nadwozia, to m.in. 2-drzwiowy kabriolet (na zdj.), 3-drzwiowy coupe, 4-drzwiowy sedan, czy 5-drzwiowy hatchback i kombi

Ile kosztuje Renault Megane III?

Renault Megane III to całkiem udane auto, jednak opinia o wcześniejszych modelach Renault mocno wpływa na jego cenę. W 2020 Megane III można było kupić już od 12 tys. złotych. Najwyższe ceny sięgają blisko 90 tys. złotych, jednak dotyczą wersji sportowej RS Trophy o mocy 275 KM. Czy warto zdecydować się na to auto? Przekonaj się, oglądając nasz test.

Pochłaniając wiedzę motoryzacyjną z Motopedii przyjmujesz do wiadomości, że używamy plików cookie i podobnych technologii do ulepszania i dostosowania treści, analizy ruchu, dostarczania reklam oraz ochrony przed spamem, złośliwym oprogramowaniem i nieuprawnionym dostępem. Dowiedz się więcej. Pamiętaj też, że możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.