Strona główna / Co nowego? / Pagani i Aston Martin w Warszawie. Oficjalnie.

Pagani i Aston Martin w Warszawie. Oficjalnie.

Juliusz Szalek

8 min. czytania
Pagani Huayra

Marki luksusowe mają się dobrze. Dowodem coraz większego zainteresowania Polaków samochodami z naprawdę wysokiej półki niech będzie fakt, że swoje salony w stolicy otwierają Pagani i Aston Martin.

O ile Aston Martin to marka powszechnie znana, tak Pagani należy już do tych bardziej egzotycznych super samochodów. Do tej pory oficjalnej sprzedaży w Polsce Pagani nie prowadziło, a samochody, jakie pojawiały się nad Wisłą, policzyć można było na palcach jednej ręki. No może nawet jednego palca.

Teraz jest szansa, że to się zmieni, bo oficjalne przedstawicielstwo Pagani otwiera Grupa Pietrzak, która w swej ofercie ma już inne luksusowe marki Ferrari, Maserati i Koenigsegg. Teraz do tego wybornego grona dołącza Pagani.

Jakie samochody będzie można kupić w Salonie Pagani of Warsaw? W ofercie jest tak naprawdę tylko jeden model. To Huayra. Zonda, od której wszystko się zaczęło w 2012 roku, jakiś czas temu została wycofana z oficjalnej sprzedaży. Jednak cały czas jest dostępna, ale na specjalne życzenie klienta. Dla jednych to mało, dla innych wystarczająco biorąc pod uwagę, że auta oferowane są w różnych specyfikacjach. Huayra BC, Raodster, Roadster BC i R, z czego najtańszy to wydatek około 6 milionów zł.

Jeśli komuś do głowy przyszedłby jednak zakup starszej Zondy, trzeba liczyć jakieś 3-5 miliony, w zależności od modelu: C12, S, roadster, F, Cinque, Tricolore czy Revolucion.

Aston Martin

Za sprzedaż Astona Martina wzięła się z kolei grupa Auto Fus. Po blisko dwuletniej przerwie i zmianie oficjalnego przedstawicielstwa salon otwarto już w dość prestiżowym miejscu, na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Na niewielkiej przestrzeni zmieszczą się dwa modele, ale to w zupełności wystarczy. Tym bardziej że ceny grubo przekraczają milion złotych za sztukę.

Aston Martin Valkyrie

Spośród wszystkich oferowanych modeli dużym zainteresowaniem cieszy się na naszym rynku pierwszy SUV marki, model DBX, DBS Superleggera oraz pierwszy w historii marki hipersamochód — Valkyrie.

A już niebawem, bo w trzecim kwartale 2023 roku premierą będzie model Valhalla.