Nissan Qashqai
00:00
00:00

Łukasz Borowicz

7 stycznia 2021

Nissan Quashqai – wygodne auto na trudniejsze warunki

Nissan Quashqai to jeden z lepiej sprzedających się modeli na naszym rynku. Wygodny, komfortowy, przestronny i wyżej zawieszony. Nie jest to co prawda auto stworzone do jazdy po ciężkim terenie, ale w lekkim off-roadzie radzi sobie całkiem nieźle. To zasługa m.in. napędu na 4 koła w trybie lock. Pierwszą generację modelu produkowano od 2007 do 2013 roku. W 2008 r. wprowadzono dłuższą wersję oznaczoną +2, powiększoną o dwa dodatkowe miejsca. 

Nissan Quashqai
Delikatny offroad? Ten Nissan Quashqai został sfotografowany na prowincji w Rosji

Dostępne silniki

Pod maską znaleźć można trzy silniki benzynowe i cztery Diesle. I tak w przypadku benzyn możemy spotkać pojemność 1.6 l i 2.0 l o mocy od 115 do 141 KM. Te mniejsze, o pojemności 1.6 l różnią się od siebie w zależności od roku produkcji. Niemniej wszystkie dobrze współpracują z instalacjami LPG i wszystkie uchodzą za stosunkowo mało awaryjne (trwały łańcuch rozrządu).

W przypadku silników Diesla do wyboru mamy pojemności 1.5 l lub 2.0 l oraz moc od 106 do 150 KM. Z drugiej strony bardzo rzadko można znaleźć silnik 1.6 l o mocy 130 KM, który pojawił się dopiero pod koniec produkcji. Wszystkie silniki wysokoprężne w tym modelu znane są z niezawodności.

Większej uwagi może wymagać jedynie 1.5 dCi, ze względu na możliwe problemy z panewkami, czy ścinającym się klinem na wałku rozrządu. Warto zauważyć, że dobrym pomysłem w przypadku tego silnika jest częstsza wymiana oleju, a także prewencyjna wymiana panewek. Sporadycznie zdarzają się także problemy z filtrem cząstek stałych i zaworem EGR. Wszystko zależy do eksploatacji auta.

Ile kosztuje Nissan Quashqai?

Nissan Quashqai był prawdziwym sprzedażowym hitem, a z wiekiem nadal trzyma cenę. W 2020 roku jego ceny na rynku wtórnym wahają się od 18 do ok. 50 tys. złotych. Czy jest to auto warte swojej ceny? Przekonaj się w naszym filmie.

Logo Otomoto TV

Parametry techniczne

Nasze testy

Głośność
 • Wynik [dB] 140 km/h
 • Wynik [dB] 90 km/h
Spalanie
 • Miasto
 • Trasa
 • Autostrada
Test kubka
Test walizek
Nissan Qashqai

Nissan

Qashqai I FL

Głośność
 • -
 • 59,6 db
Spalanie
 • PB 10,4 l / 100 km
 • PB 6,2 l / 100 km
 • PB 9,1 l / 100 km
zdany
4 walizki
Logotyp motopedia

Porównaj z:

Dodaj samochód do porównania.

Wybrano samochód do porównania.

Wybrano samochody do porównania.

  Pochłaniając wiedzę motoryzacyjną z Motopedii przyjmujesz do wiadomości, że używamy plików cookie i podobnych technologii do ulepszania i dostosowania treści, analizy ruchu, dostarczania reklam oraz ochrony przed spamem, złośliwym oprogramowaniem i nieuprawnionym dostępem. Dowiedz się więcej. Pamiętaj też, że możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.