Strona główna / ISR / Jeep Avenger. Auto z Polski „jak za darmo”.

Jeep Avenger. Auto z Polski „jak za darmo”.

Juliusz Szalek

8 min. czytania
jeep avenger

Jeep Avenger do Polski wjedzie nie tylko w wersji elektrycznej. Udało się przekonać centralę, by w ofercie pojawiła także wersja spalinowa. To dobry znak, bo jest ona zdecydowanie tańsza niż elektryczna. Ile zatem kosztuje Jeep „Made in Poland”?

Jeep Avenger to nieduży crossover w całości produkowany w polskiej fabryce w Tychach. Co więcej, Avenger to pierwszy w historii marki miejski Jeep. 12 tysięcy osób w całej Europie a w tym ponad 100 w Polsce w ciemno złożyło już zamówienie.

To najmniejszy crossover marki, rywalizujący z autami w segmencie B. Zbliżony jest wielkością do Renegada, ale ma zdecydowanie bardziej miejski charakter. Właśnie dlatego jest niżej zawieszony, w standardzie ma 16-calowe felgi (w najbogatszej wersji 18-calowe) i przedni napęd, choć w wersji elektrycznej w niedalekiej przyszłości ma się pojawić także wersja 4×4. Więcej o Jeepie „Made in Poland” pisaliśmy TUTAJ.

Jeep Avenger – taniej z programem „Mój elektryk”

Avenger na naszym rynku dostępny będzie w czterech wersjach wyposażenia: Avenger Longitude, Altitude i Summit, ale z jedną pojemnością akumulatora trakcyjnego oraz silnikiem elektryczny o jednej mocy.

Auto ma 156 KM mocy, 260 Nm momentu obrotowego i akumulator trakcyjny o pojemności 54 kWh. Napęd przekazywany jest za pośrednictwem skrzyni ePowertrain na przednie koła.

Podstawowa wersja wyposażania to wydatek 174 000, najbogatsza ponad 200 tys., a dzięki programowi „Mój elektryk” można je obniżyć o 18 750 ZŁ dla osoby fizycznej lub 27 000 Zł w przypadku osób z kartą dużej rodziny.

Jeep Avenger – ceny wersji elektrycznej

  • Avenger174 tys. zł
  • Longitude181 300 zł.
  • Altitude191 tys. zł.
  • Summit205 700 zł.

Znacznie tańszy jest Jeep Avenger z tradycyjnym silnikiem spalinowych. Polska jest trzecim rynkiem w Europie, na którym producent zdecydował się ją wprowadzić.

Za Jeepa z trzycylindrowym silnikiem 1.2 l. PureTech o mocy 100 KM (205 Nm) trzeba zapłacić poniżej 100 tys. zł, co w dzisiejszych czasach jest niespotykaną ceną.

Jeep Avenger – ceny wersji spalinowej

  • Avenger99 900 zł
  • Longitude109 tys. zł.
  • Altitude118 300 zł
  • Summit132 300 zł.

Jak pisaliśmy, najbardziej z Jeepa Avengera cieszy się pewnie załoga Tyskiej fabryki, jedynej, w której auto powstaje. Produkcja nowego modelu to przecież gwarancja zatrudnienia i nowe miejsca pracy. Tym bardziej że oprócz produkcji samego auta i jego montażu, z polski pochodzi wiele komponentów Jeepa. To u nas nadwozie jest ostatecznie spawane i malowane, to w naszej fabryce powstają wytłoczki i panele niektórych elementów nadwozia, a także m.in. zderzaki, tapicerki i fotele.